CNC frézovací centrum

06.09.2022

Právě probíhá sbírka

Cílová částka

Na pořízení stroje potřebujeme získat

700 000 Kč

Již vysbíráno

Dárci na stroj již přispěli dohromady částkou

497 300 Kč

Ještě potřebujeme

Pro náš velký cíl není žádná částka moc malá.

202 700 Kč

Profese CNC programátorů je u nás i ve světě stále žádanější, a tak se naše škola rozhodla obohatit výuku o CNC frézovací centrum, které našim žákům umožní ovládat stroj přes PC přímo v učebně.

Kompaktní frézovací stroj je ideální pro výuku, jelikož má téměř všechny funkce průmyslového stroje a nejmodernější řídicí technologie, přitom si zachovává velice kompaktní zástavbové rozměry.

Pro efektivní výuku a přípravu žáků do praxe je potřebné, aby se žáci učili pracovat na přístrojích a software, které se v současné době využívají v praxi.

Naše škola je přesvědčena, že není možné vzdělávat žáky v obsahu a formě platné pro 20.století, ale je potřeba následovat trend 21.století, a proto usilujeme společně s regionálními i nadregionálními firmami o vytvoření oborů, které se stanou konkurenceschopnými pro další desetiletí. Naše škola je největší školou svého typu na Šumpersku, nabízí více než 20 oborů, kde vzhledem k silnému strojírenskému průmyslu převažují obory technické a v rámci odborného výcviku spolupracuje s více než 50 zaměstnavateli.

Pořízení CNC frézovacího zařízení, které díky možnosti použití více řídicích systémů (přepnutí software), by umožnilo žákům naučit se pracovat s nejvíce používanými software v praxi. Tato modernizace výuky je zajisté i posílením pro absolventy na trhu práce a zkušenost s danou podmnožinou robotizace je nutné podpořit již během výuky ve školách.

Zaujal Vás tento projekt?

Budeme Vám vděčni, když se rozhodnete nám přispět na frézovací CNC centrum.

Pokud byste měli zájem o podrobnější informace, neváhejte se na nás obrátit.